Sebastian Skonieczka

Utworzono:

24.05.2016

Radomniak umacnia się w czołówce!

Minionej niedzieli na boisku w Radomnie miejscowy Radomniak mierzył się z GKS Stawiguda. Początek spotkania należy do naszego zespołu, który już w2'wychodzi na prowadzenie. Całą akcję zainicjowałJacek Cichocki, który przechwytuje futbolówkę w środkowej części linii bocznej po czym wypuszczaWojciech Ziółkowskiego, który będąc już przy linii końcowej boiska wstrzeliwuje piłkę w pole karne gdzie całą akcję celnym strzałem finalizujePiotr Groszkowski. Gdy wydawało się, że szybko zdobyta bramka ułatwi grę zawodnikom treneraMówińskiegoz minuty na minutę to Stawiguda grała lepiej. W14' Krzysztof Sosnowskinie atakowany przez naszych obrońców decyduje się na piękne uderzenie z 19 metrów iMichał Korolbez szans. Zdobyta bramka przez gości dodała im skrzydeł, bo już2'później powinni wyjść na prowadzenie jednak w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem górą jestKorol. W31'po raz kolejnyKorolbroni sytuację sam na sam. Niespełna minutę późniejRadosław Skonieczkazostaje brutalnie sfaulowany przezTomasza Jagielskiegoi sędzia pokazuje mu żółtą kartkę. Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gości, którzy przede wszystkim wygrali walkę w środkowej strefie boiska. W42'niefrasobliwe zachowanie naszych obrońców i zawodnik GKS-u strzałem z ostrego konta zdobywa bramkę na 1:2 dla gości. Jak sięokazało kilka chwil później miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie w pierwszej odsłonie. W45'po kolejnym brutalnym faulu naSkonieczcedrugą żółtą kartką ukarany zostajeJagielskii Stawiguda w drugiej odsłonie będzie grała w dziesiątkę. Kartki jak najbardziej słuszne notabene druga nawet o kilka minut za późno. Po zmianie stronZiółkowskiegozastępujePrzemysław Grabowski. W55'akcjaGroszkowski,Cichockikończy się faulem w polu karnym naCichockimi sędzia wskazuje na 'wapno' Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał sięRadosław Lewickii Radomniak doprowadza do wyrównania. W62' R.Lewickibył bliski podwyższeniu jednak jego uderzenie z 20 metrów przelatuje tuż nad poprzeczką.6'późniejRobert DikauzastępujeKrystiana Kowalskiegonatomiast w72' HajdukzmieniaGroszkowskiego. Radomniak z minuty na minutę coraz groźniej atakuje jednak brakuje skuteczności. W76' Dawid GórzyńskizmieniaCichockiego. W82'fantastyczne wypuszczenieGrabowskiegoprzezPatryka Godziszewskiego, które sprawiło, żeGrabowskistaje oko w oko z golkiperem gości który broni uderzenieGraby, jednak ta z powrotem wraca doPrzemka, który zostaje przewrócony przez bramkarza i sędzia wskazuje po raz drugi na '11' metr. W dodatku bramkarz zostaje ukarany czerwoną kartką, czy słusznie? moim zdaniem nie. Jednak decyzji sędziego nie da się już cofnąć. Ta sytuacja spowodowała spore zdenerwowanie w szeregach gości co z pewnością nie ułatwiłoDikauowi, który musiał sporo poczekać aby podejść do karnego. Jednak na szczęście ta sytuacje nie zdeprymowałaDikaua, który pewnie pokonuje zawodnika z pola który musiał stanąć między słupkami. Fakt, że to zawodnik z pola staną między słupkami spowodował, że Radomniak rusza do ataku i uderza niemal z każdej pozycji. Dwóch stuprocentowych sytuacji nie wykorzystałDikau, który z bliskiej odległości nie potrafił umieścić futbolówki w siatce. Jednak mecz kończy się naszym zwycięstwem co po wynikach innych zespołów spowodowało, że Radomniak umocnił się na 4 miejscu.Radomniak - GKS Stawiguda 3:2