Radomniak - Delfin Rybno 2:2

Cenny remis na inaugurację!

Dziś nasza drużyna po wyrównanym spotkaniu zremisowała z wyżej notowanym rywalem z Rybna 2:2. Z perspektywy ławki jest to sprawiedliwy wynik jednak obie ekipy po 90 minutach schodziły z poczuciem niedosytu ponieważ każdy w tym spotkaniu chciał zgarnąć 3 oczka.Pierwsza połowa niezwykle wyrównany co powodowało, że o zwycięstwie może zadecydował jedna bramka. Po zmianie stron drugą część meczu rozpoczęli goście, którzy w 50' za sprawą genialnego uderzenia Bazylego Jabłonowskiego w okienko bramki Łukasza Komorowskiego wychodzą na prowadzenie. Jednak po 120 sekundach mamy już wyrównanie. Krystian Kowalski wykonuje stały fragment gry niemal z połowy boiska dośrodkowując piłkę w pole karne gdzie Przemysław Górzyński wykorzystuje błąd defensywy gości i jej nie udanej pułapki ofsajdowej strącając futbolówkę obok zaskoczonego golkipera Delfina Jakuba Lendzionowskiego i mamy 1:1. Radomniak wykorzystując atut szybkiego wyrównania idzie za ciosem i już 4' później mamy prowadzenie. Ponownie Kowalski zagrywa w pole karne piłka wybita przez obrońców trafia do stojącego w narożnika pola karnego Radosława Skonieczka, który wbiega na 10 metr i zagrywa do stojącego na 5 metrze Wojciecha Ziółkowskiego, który bez żadnych problemów umieszcza piłkę w siatce rywali. W 65' trener Mówiński decyduje się na pierwszą roszadę w składzie debiutanta w barwach Radomniaka Patryka Godziszewskiego zastępuje Robert Dikau, a goście coraz groźniej atakują bramkę Komorowskiego zyskując lekką przewagę. W 74' Ziółkowskiego zastępuje Cezary Cabaj. Niestety po naporach gości w końcu popełniamy błąd w kryciu i Mateusz Łożyński zdobywa bramkę. Kolejne minuty to ponownie bardzo otwarta gra obu drużyn, które chciały zdobyć komplet punktów i każda ze stron miała ku temu okazje. W końcówce spotkania w 85' trener dokonuje ostatnich zmian Rafała Bartnickiego zmienia Paweł Kopiczyński, a Radosława Lewickiego zastępuje Przemysław Grabowski. Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i w pierwszym meczu Radomniak zyskuje cenny remis. Radomniak - Delfin Rybno 2:2