Sebastian Skonieczka

Utworzono:

19.04.2016

Nidzica zdobyta!!!

Dziś na stadionie miejskim w Nidzicy nasza drużyna pokonała miejscowy Start 1:4. Przed meczem nikt chyba nie spodziewał się takiego wyniku, niemal każdy z nas brał remis w ciemno jednak spokój i pewność siebie treneraMówińskiegospowodowała, że przeszło to na naszych zawodników. Jednak jako pierwsi groźnie atakują miejscowi, którzy już w4'mogli wyjść na prowadzenie, lecz dobrą interwencją popisał się nasz golkiperMichał Korol. Niespełna 60 sekund później kolejne zagrożenie pod bramką Radomniaka, tym razem piłka uderzona głową przez zawodnika Startu przelatuje tuż nad poprzeczką. W12'pada pierwsza bramka w tym spotkaniuPrzemysław Górzyńskiuderza z rzutu wolnego z 18 metra piłka po drodze uderza jednego z zawodników Startu stojącego w murze i wpada do bramki. Po tej bramce zamiast iść za ciosem to się cofnęliśmy czego efektem była bramka wyrównująca.Kamil Michalskidośrodkowuje z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, lecz zamiast dośrodkowania wyszło strzał na bramkę i zaskoczony Korol musi wyciągnąc piłkę z siatki. W37'żółtą kartką zostaje ukaranyWojciech Ziółkowski. Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej otwarta i każda z drużyn dążyła do strzelenia kolejnej bramki. W38'po składnej akcji RadomniakaCezary Cabajuderza z 9 metra piłka trafia do bramki odbijając się od poprzeczki i gdy wszyscy nasi zawodnicy skaczą z radości sędzia nie wskazuje na środek boiska i bramka nie zostaje uznana. Gdy wydaje się, że na przerwę będziemy schodzić z wynikiem 1:1, bramkę do szatni strzelaKrystian Kowalskiz rzutu wolnego, który podobnie jakMichalskize Startu dośrodkowuje w pole karne i po dużym zamieszaniu wpada nie dotknięta przez nikogo do bramki. W przerwie trener Radomniaka wbija naszym zawodnikom, że na drugą połowę mamy wyjść nie po to aby bronić wyniku, lecz dołożyć kolejne bramki. W66'dochodzi do pierwszej korekty w składzie w miejsceCabajawchodziPiotr Groszkowski, a w74' Dawid GórzyńskizastępujePatryka Godziszewskiego. W75'żółtą kartką zostaje ukaranyGroszkowski. Z minuty na minutę czuliśmy się coraz pewniej na boisku i coraz pewniejsi o końcowy wynik, dobrze broniliśmy i coraz groźniej atakowaliśmy bramkę gospodarzy. Bardzo dobre sytuację zmarnowaliGodziszewskiiBartnicki, którzy w swoich sytuacjach mogli zrobić niemal wszystko. W81' Radosław Lewickiwywalczył piłkę w środkowej strefie, zagrywa doP.Górzyńskiegoten mija dwóch zawodników u uderza z 17 metra tuż obok bramkarza podwyższając na 1:3.3'późniejRobert DikauzmieniaZiółkowskiego. W88'kropkę nad 'i' stawiaGroszkowski, który dostał podanie odKowalskiegoi z boku pola karnego umieszcza futbolówkę w bramce. Chwilę po tym trafieniuMichał KościelskizastępujeKowalskiego. Mecz kończy się naszym zasłużonym zwycięstwem, pokzaliśmy w końcu, że stać nas na zwycięstwo z zespołem z czołówki i to na ich terenie. Był to również udany rewanż za porażkę w poprzednim sezonie kiedy to takim samym rezultatem przegraliśmy.Start Nidzica - Radomniak 1:4