Sebastian Skonieczka

Utworzono:

16.05.2016

W końcu 'FORTUNA" Zdobyta!!!

W końcu! to chyba pierwsze słowa jakie nasuwają się po dzisiejszym meczu. PodopiecznymSławomira Mówińskiegoudało się dziś pokonać na wyjeździe Fortunę Gągławki 1:2. Mecz rozpoczął się od przewagi miejscowych, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku jednak z minuty na minutę coraz bardziej rozkręcał się nasz zespół i po paru minutach rolę się odwróciły. W12'pierwsza groźna akcja naszego zespołuPatryk Godziszewskizagrywa doPiotra Groszkowskiego, którywpada w pole karne gdzie decyduje się na uderzenie z pierwszej piłki jednak to uderzenie mija lewy słupek bramki. Z minuty na minutę na boisku coraz lepiej czuł się Radomniak, który coraz groźniej atakował bramkę rywali. W27' Radosław Lewickiwykonuje stały fragment jeszcze z własnej połowy. Piłka dośrodkowana w pole karne trafia doMówińskiego, który zgrał głową na długi słupek doGroszkowskiego, ten natomiast zgrywa główką w centrum pola karnego gdzie do piłki dopadaGodziszewskii strzałem z 1 metra umieszcza futbolówkę w siatce gospodarzy mamy 0:1. Kolejne minuty to gra przede wszystkim w środkowej strefie gdzie przeważała nasza drużyna. Mimo optycznej przewagi nie udaje nam się już nic strzelić do końca pierwszej części. Po zmianie stron kontynuujemy dobrą grę nie dając rywalowi zbyt dużego pola do popisu, solidna gra obronna, która od samego początku zniechęcała rywali do ataków. W55'pierwsza roszada w naszym zespole w miejsceMówińskiegowchodziPrzemysław Górzyński, który wraz zPawłem Kopiczyńskimdojechali na drugą odsłonę. Niespełna60'sekund później pada druga bramka dla Radomniaka.Groszkowskiurywa się obrońcom wpada w pole karne stając oko w oko z golkiperem Fortuny jednak jego uderzenie z 13 metra broni bramkarz odbijając futbolówkę wprost pod nogiPrzemysława Grabowskiego, który z 5 metrów pakuje futbolówkę w bramce. Niespełna6'później kolejna doskonała sytuacja do strzelenia bramki.P.Górzyńskimija jednego z obrońców wpada w pole karne gdzie jest przewracany i sędzia wskazuje na 'wapno' do wykonania karnego podchodziR.Lewickijednak tym razem bramkarz wyczuł w który róg będzie strzelał i karny obroniony. Po tej sytuacji miejscowi poczuli wiatr w żagle i ruszyli do ataku, my natomiast rozkojarzeni nie strzelonym karnym tracimy przewagę w środku boiska. W71' Paweł KopiczyńskizastępujeGrabowskiego. W81'gospodarze wykorzystują nasz błąd w kryciu piłka z prawego skrzydła trafia na przeciwną stronę boiska do niepilnowanego zawodnika z Gągławek, który strzałem w krótkiróg zdobywa bramkę kontaktową.3'późniejAdam HulewiczzmieniaKrystiana Kowalskiego. Gra zupełnie się otworzyła Radomniak dążył do zdobycia bramki kontaktowej Fortuna zaś do wyrównania. W88' Damian HajdukzmieniaGodziszewskiego, a minutę później za faul na bramkarzu żółtą kartką zostaje ukaranyR. Lewicki. Po upływie regulaminowego czasu gry sędzia dolicza4'które nie dały zmiany rezultatu i Radomniak zdobywa pierwsze 3 pkt w konfrontacji z Fortuną. Był, to dobry mecz w naszym wykonaniu i widać było, że mimo osłabień w składzie Ci co grali mniej godnie ich zastąpili.Fortuna Gągławki - Radomniak 1:2