Komunikat w sprawie sezonu 2014/2015

W dniu wczorajszym tj. 14.07.2014 r, WMZPN ogłosił ostateczny podział na grupy na najbliższy sezon. W związku z tym, iż Iławski Klub Sportowy 'Jeziorak' nie odwołał się od decyzji w sprawie odebrania licencji, został usunięty z szyków organizacyjno-rozgrywkowych WMZPN. W ten oto sposób zwolniło się miejsce dla jednego ze spadkowicza, którym jest druga drużyna Concordii Elbląg. Dla naszej drużyny do niezbyt szczęśliwa wiadomość, gdyż bliski wyjazd do Iławy (10 km) zamieniamy na daleki do Elbląga (110 km). Okazało się również, że do Elbląga w sezonie 2014/2015 udamy się dwukrotnie, a to za sprawą przydziału do naszej grupy drugiej drużyny Olimpii Elbląg. W naszej grupie oprócz wspomnianych nowości mamy również kilka innych jakim są kluby: LKS Wel Lidzbark Welski (Awanas z A klasy), KS Barkas II Tolkmicko (awans z A klasy), KS Fortuna Gągławki (przeniesienie z Grupy 1) oraz MKS Start Nidzica (spadkowicz z IV grupy). Oto cała lista zespołów występujących w sezonie 2014/2015 w V lidze Grupie 2:

Klasa Okręgowa Grupa 2

1. ZKS Olimpia II Elbląg
2. MKS Start Nidzica
3. KS Fortuna Gągławki
4. LKS Orzeł Janowiec Kościelny
5. KS Ewingi Zalewo
6. GLKS Kormoran Zwierzewo
7. KS Unia Susz
8. LKS Tęcza Miłomłyn
9. KS Syrena Młynary
10. LZS Radomniak Radomno
11. GKS Stawiguda
12. GKS Polonia Iłowo
13. KS Zalew Frombork
14. KS Barkas II Tolkmicko
15. LKS Wel Lidzbark Welski
16. MMKS Concordia II Elbląg

Z innych ciekawostek:

1.Powstał nowy klub piłkarski w Iławie - ITR Iława. Nowy i bez zadłużeń zespół będzie występować w B klasie Grupie 4. Wniosek o rozpoczęcie sezonu w szykach zespołów A-klasowych został odrzucony przez WMZPN. Naszym zdaniem to dobra i sprawiedliwa decyzja.

2.Niedawny nasz rywal z boisk V ligi Grunwald Gierzwałd trafił do A klasy Grupy 4 kosztem innego naszego byłego rywala lecz jeszcze z boisk A klasy tj. KS Tyrowa, który będzie grał w A klasie Grupie 3. Decyzja ta padła po podliczeniu kilometrażu na poszczególne boiska z tych dwóch miejscowości. I tak, KS Tyrowo ( 719 km) ma o 14 km bliższe wyjazdy do Grupy 3 aniżeli Grunwald Gierzwałd (733 km). Jesteśmy ciekaw jaki kilometraż wzrośnie drużynie z Tyrowa po tej decyzji, gdyż według nas wyjazdy do Grupy 4 były bliższe.